امید نظامی

 

امید نظامی

اميد نظام ‎در کابل و از پدر و مادر اهل غزنی به دنیا آمده است. عشق او به موسیقی از کودکی و با تشویق دوستان و خانواده‌ آغاز شد. او در حال حاضر یکی از موفق‌ترین اجراکننده‌های تلویزیون‌های افغانستان  و یک آوازخوان مشهور است که بارها از سوی تلویزیون طلوع و رادیوی آرمان موفق به دریافت جایزه و تصدیقانه شده است. یکی از آخرین موفقیت‌های او به آهنگ «زنگ مکتب» در سال 1391 بر می‌گردد که نخستین البوم ویژه برای آموزش در تاریخ موسیقی افغانستان به شمار می‌رود.
‎امید نظامی برای دوازده سال از 1381 تا 1393 به عنوان عضو گروه پرواز در شرکت هوایی آریانا افغان کار می‌کرد، یک سال نیز با سازمان ملل متحد کار کرده است. او در سال 1386 زمانی از این کار کنار رفت که نمی‌توانست به سه کار همزمان برسد. او در رقابت آوازخوانی موسیقی «ستارۀ افغان» شرکت کرد و مورد پسند جمع زیادی از مردم افغانستان قرار گرفت، اما متأسفانه نتوانست مقام اول آن برنامه را به دست بیاورد و در جایگاه ششم ایستاد. اما این پایان دوران او نه، بلکه شروع موفقیت بزرگ برای او بود. او در برابر پیشنهاد اجرای برنامه در رادیو آرمان به عنوان معروف‌ترین شبکۀ رادیویی کشور قرار گرفت و پس به عنوان جایگزین داوود صدیقی، مجری برنامۀ مشهور ستارۀ افغان در تلویزیون طلوع شد.
‎استعداد، نگرش عالی و علاقمندی او به رسانه‌ها به نقطۀ قوت او بدل شد و دروازه‌های موفقیت را به‌روی او گشود. در زمانی که او جشنوارۀ چهارم تا هفتم ستارۀ افغان را اجرا می‌کرد و مورد عشق فراوان و بی‌قید و شرط علاقمندانش از گوشه‌های مختلف جهان قرار داشت در سال 1390 نخستین آهنگش را با عنوان «خوابم نمی‌برد» به بازار عرضه کرد که نفسی تازه در هوای موسیقی افغانستان بود. سپس او رویاها و دست‌آوردهایش را کنار هم گذاشت و نخستین البوم کامل خود را که به طور کامل به آموزش اختصاص یافته بود، ضبط کرد، در حالی که «خوابم نمی‌برد» هنوز یکی از محبوب‌ترین آهنگ‌های عاشقانه در افغانستان بود.
‎راز موفقیت‌های او در کنار نگرش عالی و استعداد فراوانش را می‌شود در عشق و علاقۀ فراوان او به کشورش و دنیای رسانه خلاصه کرد. امید در جریان فعالیت‌های رسانه‌یی برای چندی مجری یکی از معروف‌ترین برنامه‌های طلوع به نام «بامداد خوش» بود که هر شنبه تا پنجشنبه، از ساعت 7 تا 9 به وقت کابل نشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.