بازی نهنگ آبی بازی چالش نهنگ آبی به ایران نمی‌آید

بازی چالش نهنگ آبی به ایران نمی‌آید و امکان دانلود بازی نهنگ آبی وجود نخواهد داشت؛ وزیر ارتباطات بر لزوم اطلاع رسانی پیرامون بازی نهنگ آبی (blue Whale game) تاکید کرد.

بازی چالش نهنگ آبی


به تازگی بازی نهنگ آبی در کشورهایی مانند روسیه و فرانسه ظهور کرده و باعث بروز رفتارهای خطرناکی مانند خودکشی در میان تعدادی از نوجوانان شده است. اکنون این بازی چالش به تهدیدی برای نوجوانان در فضای مجازی تبدیل شده و کارشناسان هشدار می‌دهند که خانواده‌ها باید با عواقب این بازی خطرناک آشنا شوند.

اخیرا این شایعه به وجود آمده که چالش اینترنتی نهنگ آبی که نوجوانان را به خودکشی تشویق می‌کند وارد کشور ما نیز شده اما محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در پیج اینستاگرام خود مطلبی را منتشر و تاکید کرد که این بازی از بسیاری از فروشگاه‌های نرم افزار حذف شده و به طریق معمول در ایران قابل دسترسی نیست. وی همچنین بیان کرد که جهت عدم اشاعه خشونت از طریق این شبکه اجتماعی با مدیران VK مذاکره خواهد کرد.

 حتما ببینید :

وزیر ارتباطات بر این باور است که توسعه فرهنگ استفاده از تبلت و سیم کارت‌های خاص برای کودکان و همچنین نظارت والدین بر فعالیت فرزندان در فضای مجازی، امروز به امری ضروری تبدیل شده است. وی از بخش خصوصی برای فعالیت در این حوزه دعوت به عمل آورد و اضافه کرد که از مرکز ملی بازی‌های رایانه‌ای انتظار می‌رود از طریق مدارس و معلمان تربیتی برای آگاهی‌رسانی به والدین و معلمان وارد عمل شوند.

پست اینستاگرامی آذری جهرمی در مورد بازی نهنگ آبی

آذری جهرمی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت:

انتقال مفاهیم در قالب زبان بازی، تاثیرگذاری بیشتری دارد. در میان باز‌ی‌های مفید گاهی اندیشه‌های شیطانی نیز تبدیل به یک بازی می‌شود و نهنگ آبی یکی از همین بازی‌هاست. در این میان و برای صیانت از جوانان، مهم‌ترین وظیفه را در کنار حاکمیت، خانواده‌ها بر عهده دارند. رسانه‌های رسمی و اجتماعی برای اطلاع‌رسانی خوب عمل کردند. بایستی مراقبت کنیم کار رسانه‌ای، دغدغه ایجاد کند و نه ترس. ترس ناشی از بی اطلاعی است و وظیفه رسانه دقیقا اطلاع‌رسانی است.

بازی نهنگ آبی شامل 50 مرحله است و در این مراحل از مخاطبان خواسته می‌شود تا به مدت 50 روز، کارهای خواسته شده از آن‌ها را انجام دهند. این فعالیت‌ها شامل کارهای خطرناکی مانند خودزنی، حک شکل و شماره با چاقو بر روی ساعد، تماشای فیلم‌های ترسناک، ایستادن در لبه مکان‌های مرتفع و در نهایت پریدن از ارتفاع و خودکشی کردن می‌شود.

 چالش نهنگ آبی

چالش نهنگ آبی در سال 2013 توسط F57 در روسیه آغاز شد. F57 یکی از گروه‌های مرگ در شبکه اجتماعی Vkontakte روسیه است. فیلیپ بودیکین، دانشجوی سابق روانشناسی، ادعا می‌کند که این بازی را ایجاد کرده است. وی هدف از اختراع این بازی را کشاندن افراد به سمت خودکشی و پاک کردن جامعه از افرادی که به نظرش بی ارزش هستند، دانست. واژه نهنگ آبی نیز از خودکشی دسته جمعی نهنگ‌ها الهام گرفته شده است.

The post بازی نهنگ آبی بازی چالش نهنگ آبی به ایران نمی‌آید appeared first on دانلود آهنگ جدید • پونه موزیک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.