ضد لرزش (تثبیت کننده تصویر)


Image stabilization - Wikipedia
فناوری ضد لرزش همچنین به عنوان تثبیت کننده تصویر (IS) ، کاهش لرزش (VR) یا به سادگی لرزشگیر تصویر شناخته می شود ، روشی برای کاهش اثرات حرکت دوربین بر روی عکس عکاسی است. تثبیت کننده تصویر را می توان در لنز یا بدنه دوربین به دست آورد. تثبیت کننده تصویر درون دوربین با نصب سنسور دوربین بر روی یک مرحله چرخ دنده "شناور" که به سرعت سنسور را در جهت مخالف حرکت دوربین جابجا می کند ، به دست می آید ، که به طور موثر حرکت تصویر را لغو می کند. با لرزشگیر در دوربین ، می توان با هر لنز متصل به مزایای سیستم پی برد.اصطلاح "بالاترین سطح قدرت تفکیک" به معنای بیشترین سطح عمق میدان نیست. این فقط به این معنی است که آنچه در کانون توجه است ، بدون توجه به عمق میدان تصویر ، توسط آن لنز خاص نمی تواند واضح تر شود.

Image Stabilization Explained. The right focus and good lighting is… | by  Vince Tabora | High-Definition Pro | Medium
تثبیت کننده تصویر یک ویژگی عالی است به خصوص اگر عکس های کم نور زیادی بگیرید. بسیاری از "توقف" های لرزش احتمالی دوربین را جبران می کند. در جدیدترین فن آوری ها ، تثبیت کننده در بدن حتی می تواند م stabilثرتر از تثبیت کننده نوری باشد و در برخی موارد ، تثبیت کننده مبتنی بر حسگر می تواند همراه با تثبیت کننده مبتنی بر لنز عمل کند. (دوربین های بدون آینه Sony FE و E ، به علاوه A99 mk2) تثبیت کننده تصویر یک ویژگی است که می تواند با جبران لرزش های جزئی یا لرزش در دوربین ، معمولاً هنگام ضبط عکس های دستی ، به ایجاد تصاویر واضح کمک کند. تثبیت کننده تصویر (IS) نام رسمی سیستم تثبیت کننده مبتنی بر لنز کانن است ، با این حال سایر تولیدکنندگان دوربین و لنز نیز دارای فناوری تثبیت کننده خود هستند ، مانند کاهش لرزش نیکون.
Panning photography tips | ORYX Photo Tours
بعضی از تکنیک های تثبیت کننده به هیچ وجه از حرکت مکانیکی استفاده نمی کنند ، اما درعوض تثبیت کننده را با استفاده از ورودی ژیروسکوپ به صورت الکترونیکی انجام می دهند تا به سادگی نحوه "خواندن" سنسور تصویر تغییر کند. محدودیت این فناوری این است که ، برای اثربخشی ، سنسور باید از نظر فیزیکی بزرگتر از دایره تصویر طبیعی باشد ، (بنابراین "فضای" دارد تا بتواند ضبط تصویر را به اطراف منتقل کند) ... یا خود تصویر بریده می شود ، و از وضوح کمتری نسبت به یک صحنه ثابت و غیر ثابت شده در غیر این صورت برخوردار است.دیافراگم های گسترده تر امکان تمرکز انتخابی ، امکان جدا کردن سوژه از عناصر پس زمینه و پیش زمینه را در قاب فراهم می کند. برعکس ، اگر دیافراگم لنز را تا کوچکترین دهانه های آن متوقف کنید ، عمق میدان یا میزان فوکوس را از پیش زمینه به پس زمینه افزایش می دهید. به طور کلی ، بیشتر لنزها با تنظیم در حدود سه توقف از بزرگترین دیافراگم ، بالاترین سطح قدرت تفکیک را نشان می دهند

Gastroenterology Archives | Today's Veterinary Practice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.