مجلس مشکلات طرح هوشمند یارانه نان را به وزیر اقتصاد تذکر دادبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسینعلی حاجید دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به سید احسان هندوزی وزیر اقتصاد برای بررسی و یافتن راهکارهای مناسب تر برای اجرای طرح پیشگیری هوشمند از یارانه ها و رفع تخلفات مراجعه کرد. و مشکلات این پروژه آزمایشی. و بخش مالی نیز نکاتی را بیان کرد.

بیشتر بخوانید:

اجرای فاز اول طرح بلیچینگ آرد و نان در تهران

نکته خلاصه: لزوم بررسی و یافتن راهکارهای مناسب تری مانند یارانه نقدی و …. اجرای طرح بهبود یارانه نان به منظور پیشگیری و رفع انحرافات و مشکلات در طرح آزمایشی رنگ آمیزی نان.

در توضیح یادداشت آمده است:

آقای وزیر
طرح پایلوت نان هوشمند که قرار است در برخی استان ها اجرا شود، اگرچه از بسیاری از تخلفات قبلی جلوگیری می کند، اما حتی با نظارت و بررسی دقیق، زمینه بروز تخلفات و مشکلات جدید را فراهم می کند که نمونه هایی از آن در زیر آورده شده است.

1- بدون محدودیت در خرید نان بازار سیاهی برای فروش کارت های بانکی یا خود نان به اتباع خارجی و غیره ایجاد می کند.

2- امکان ایجاد اختلال در بازگشت نان های خشک شده و نامناسب مصرف در برخی از نانوایی ها و تبدیل آنها به آرد و تبدیل مجدد به نان.
3- آیا در اجرای طرح مذکور، اقشار ضعیف روستایی و عشایری که با گندم یا خرید آرد رایگان نان خود و دیگران را تامین می‌کنند، از یارانه نان حمایت می‌شوند تا مشوقی برای زراعت در زمین‌های خود باشند. قبل از؟ اگر کمکی به آنها نشود علاوه بر توقف تولید از نان یارانه ای مانند اهالی شهرستان استفاده خواهند کرد.

بنابراین با توجه به مشکلات فوق و مواردی از این دست، باید راهکارهای بهینه و مناسب تری از جمله سهم یارانه ها در قالب پرداخت نقدی و غیره یافت. سرپرستان خانوار درصد خطاها، تخلفات و مشکلات آتی را کاهش دهند.

انتهای پیام/

The post مجلس مشکلات طرح هوشمند یارانه نان را به وزیر اقتصاد تذکر داد first appeared on ava-2music.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.