نظر عادل فردوسی‌پور در خصوص تأثیرات منفی افزایش شدید قیمت دلار بر فوتبال ایران

نظر-عادل-فردوسی-پور-در-خصوص-تأثیرات-منفی-افزایش-شدید-قیمت-دلار-بر-فوتبال-ایران

وب میکو - عادل فردوسی پور در برنامه نود شب گذشته در خصوص پیامدهای نامطلوب بالا رفتن قیمت دلار بر فوتبال ایران اظهارنظر کرد.

به گزارش وب سایت نود، مجری و تهیه کننده برنامه نود در خصوص افزایش شدید قیمت دلار و تأثیرات آن بر فوتبال ایران گفت:

به نظرم بالا رفتن قیمت دلار به این دلیل لیگ فوتبال ایران را دچار مشکل می کند که اولاً قیمت قرارداد مربیانی چون برانکو و شفر و حتی کارلوس کی روش نسبت به سال پیش، سه برابر شده و این مسئله باشگاهها و فدراسیون را بدون تردید دچار مشکل می کند. علاوه بر این، قبلاً بازیکنان با پیشنهادهای ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار دلاری که تقریباً معادل یک و نیم تا دو میلیارد تومان می شد، به باشگاه های خارجی می پیوستند و فوتبال خود را در خارج از کشور دنبال می کردند؛ اما اکنون اصلاً بعید نیست که با دریافت پیشنهاد ۱۰۰ هزار دلاری هم تصمیم به حضور در فوتبال خارج از ایران بگیرند. این اتفاق باعث می شود که رفتن تمام استعدادها و بازیکنان باکیفیت از فوتبال ایران، لیگ کشورمان را خالی از استعداد و بازیکنان ستاره خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: سومین نکته در این خصوص این است که در گذشته یک سری بازیکنانی، نه طراز اول و خیلی باکیفیت، با دریافت مبالغ ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزار دلار به فوتبال ایران می آمدند اما با قیمت فعلی دلار بسیار بعید است که بازیکنان خوبی به فوتبال ایران بیایند و در ایران به بازی بپردازند. اینکه باشگاه های ایرانی بودجه خود را بر مبنای ریال تعیین کرده اما قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی خود را باید به صورت دلاری پرداخت کنند، معضل بزرگی است که می تواند برای فوتبال ایران نگران کننده باشد.

منبع:وبسایت رسمی برنامه نود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.