​نامه موسوی‌ خوئینی‌ها به رهبر معظم انقلاب برای فرار از پاسخگویی است/ جای پرسشگر و پاسخگو عوض شده است

نامه موسوی‌ خوئینی‌ها به رهبر معظم انقلاب برای فرار از پاسخگویی است/ جای پرسشگر و پاسخگو عوض شده است

نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری با بیان اینکه موسوی‌ خوئینی‌ها در نامه به رهبر معظم انقلاب در قامت مدعی و مطالبه‌گر وارد شده است، گفت: انسان متعجب می‌شود وقتی این مطالب را از وی می‌شنود، فردی که به جای پرسشگری باید پاسخگو باشد.

نامه موسوی‌ خوئینی‌ها به رهبر معظم انقلاب برای فرار از پاسخگویی است/ جای پرسشگر و پاسخگو عوض شده است

آیت‌الله علی‌اکبر کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری فارس در شیراز با اشاره به نامه موسوی خویینی‌ها به رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: نامه موسوی خویینی‌ها حاوی نقدها، مطالبات و گلایه‌هایی بود و به مواردی نظیر تورم، کاهش درآمد اقشار مختلف جامعه و ضعف مدیران کشور پرداخته است.

جای پرسشگر و پاسخگو عوض شده

وی با بیان اینکه موسوی‌ خوئینی‌ها در قامت مدعی و مطالبه‌گر وارد شده، درحالی‌که خود او سالیان سال از مسئولان و مدیران اصلی کشور بوده، تصریح کرد: انسان متعجب می‌شود وقتی این مطالب را از وی می‌شنود، فردی که به جای پرسشگری باید پاسخگو باشد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه موسوی‌ خوئینی‌ها از سران اصلی اشغال وزارت آمریکا در اول انقلاب بوده، بیان داشت: عضو شورای بازنگری قانون اساسی درسال 68، مسؤولیت احراز صلاحیت ریاست جمهوری در دوره اول، عضویت در اولین دوره مجلس خبرگان رهبری، دادستان کل کشور، نائب رئیس دوره اول مجلس شورای اسلامی و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام در مقطعی از مسئولیت‌های مهم موسوی خویینی‌ها طی سالهای گذشته از انقلاب بوده است.

رئیس جامعه اساتید حوزه‌های علمیه استان فارس ادامه داد: موسوی‌ خوئینی‌ها در کلیه امور کشور شامل قانون‌گذاری، اجرا و قضاوت ایفای نقش کرده و فردی بوده که سال‌ها در رأس امور کشور بوده و به نحوی می‌توان گفت که وضعیت امروز ما در قسمت‌های گوناگون ماحصل برنامه‌ها، اقدامات و سیاست‌گذاری‌های امثال ایشان است.

این چهره فعال در حوزه و دانشگاه گفت: بخش عمده‌ای از سال‌های پس از انقلاب در اختیار هم‌فکران وی یعنی اصلاح‌طلبان بوده و بطور ویژه با حمایت و تبلیغات امثال وی، دو دولت اخیر روحانی بر سرکار آمده است.

ذکر علل مشکلات مهم‌تر از معلولات

این فعال انقلابی با ذکر اینکه در این نامه تنها معلولات بیان شده اما هیچ سخنی از علل این معلولات به میان نیاورده درحالی‌که ‌باید ابتدا علت‌ها را مشخص کنند، اظهار کرد: علت اصلی این وضع جامعه و رخدادهای آن به نظر بنده این است که هیچ‌گاه طیف مدعی اصلاحات آنچنان که باید با منویات و رهنمودهای رهبری معظم انقلاب همراهی نکرده‌اند.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در هر مقطعی که گروهی چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا از افاضات و راهنمایی‌های رهبری معظم انقلاب پیروی کرده باشند، شاهد بروز اتفاقات خوب و توفیقات بسیاری بوده‌ایم.

نامه موسوی‌ خوئینی‌ها برای فرار از پاسخگویی

به گفته آیت‌الله کلانتری؛ نامه آقای موسوی خویینی‌ها به رهبر انقلاب را می‌توان نوعی فرار رو به جلو دانست، فرار از مشکلاتی که باید خود این طیف پاسخگوی آن‌ها باشند.

نگاه به داخل، راهکار حل مشکلات کشور

وی با بیان اینکه نگاه به غرب و پیگیری حل مشکلات از طریق غربی‌ها سیاستی غلط است که بارها نیز مورد آزمایش قرار گرفته و شکست خورده، خاطرنشان کرد: تنها راه برون‌رفت از مشکلات و معضلات کشور، اطاعت همه‌جانبه، تمام و کمال از آرمان‌های امام راحل(ره) و فرامین رهبر معظم انقلاب و راهکار آن نگاه به داخل و اعتماد به داشته‌های خودمان است.

این فعال حوزه و دانشگاه با ذکر اینکه نمی‌توان به دشمن قسم‌خورده خود اعتماد کرد، تصریح کرد: کشورهای غربی به هیچ‌وجه به فکر مصلحت و منافع ما و کشورمان نیستند و در قضیه برجام نیز برای همگان مجدد این دشمنی و بدعهدی‌ها مشخص شد.

آیت‌الله کلانتری با اشاره به اینکه در روی ما یک حرفی می‌زنند اما در عمل کار خود را انجام می‌دهند، عنوان کرد: کشورهای اروپایی و به تعبیری روباهان مکار و فریبکاران تاریخ که مدعی ادامه همکاری با ایران پس از خروج آمریکا از برجام بودند، به راحتی قطعنامه شورای حکام را به تصویب رساندند.

بی‌انصافی و ندیدن پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در نامه موسوی خوئینی‌ها

نماینده مرم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: موردی که در این نامه مغفول واقع شده این است که هیچ صحبتی از اقتدار، پیشرفت و حرکت‌های خوب انقلاب در طی بیش از 40 سال نشده که نشان از بی‌انصافی نویسنده این نامه دارد.

وی ادامه داد: رشد، پیشرفت و اقتدار کشور ما طی سالهای پس از انقلاب سبب شده که آمریکای جنایتکار و کل دنیا از ما حساب می‌برند. در کنار مشکلات و معضلاتی همچون اقتصادی و معیشتی که وجود دارند و گاهی نیز جدی می‌شوند اما نقاط مثبت و قوت را نباید نادیده گرفت.

آیت‌الله کلانتری با ذکر اینکه رهبر معظم انقلاب همیشه از تمامی دولت‌ها و برنامه‌هایشان حمایت کرده‌اند، اظهار داشت: نوشتن نامه به رهبری معظم انقلاب به معنای این است که ایشان علت برخی از مشکلات هستند؛ درحالیکه همه به خوبی می‌دانیم چنین نیست و در این بعد نیز این نامه دچار بی‌انصافی و عدم توجه به واقعیت ها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.